Kastély, Kúria, Kastélyszálloda, Vár, Templom, Műemlék, Utazás - Egresi János (2006-2021. HUNGARY)

Magyar English Deutsch



Kapcsolat:

e-mail

A portál magán portál, magán véleményt tartalmaz!
Jogi nyilatkozat


Látogatottsági statisztikák
www.kastélyok.hu
2006.05.21 óta


www.kastélyok.hu
2015.03.04 óta


Mutassa be települése értékeit grafikus látványtérképpel!



Barangolások Európában Határok nélkül (Egresi János)


Kastélyok Magyarországon

Kiemelt kategoriák
( Magyarország )

- Kastélyszálloda
- Kastély
- Vadászház
- Vár
- Várkastély
- Múzeum
- Templom-Vallás
- Étterem
- Pincészet
- Panziół
- Utazás (Travel)


( Ausztria )

- Kastély
- Vár
- Várkastély
- Múzeum
- Templom-Vallás
- Panzió
- Utazás (Travel)

Ennek a lapnak a megtekintés száma: 2690



St. Veit in Defereggen - Templom

Kategória Vallás , Utazás

Kép album megtekintése

Cím 9962 St.Veit in Defereggen, Gsaritzen .166
GPS koordináta N 46.924842,E 12.424040
Régiół Nyugat-Ausztria
Megye Tirol

Internet:

http://de.wikipedia.org/wiki/St._Veit_in_Defereggen

e-mail:

Telefon:

Megjegyzés:

Külső Fő-LINK (Facebook oldal itt nézhető meg)
Összeállította Ă©s fényképezte: Egresi János - Felvitel dátuma: 2007-01-01 - Látogatás dátuma: 2015-05-22 - Utolsó módosítás: 2015-05-31



A tökéletes hely a kikapcsolódásra!
Álmodozó és behavazott - vagyis a St. Veit Defereggen völgye. 1500 m tengerszint feletti magasságban található, ez a legmagasabb üdülőhely Ausztriában, mégis könnyen megközelíthető autóval, még télen is!

A tiszta levegő, érintetlen természet és a családi szállások hozzájárulnak St. Veit kiváló rekreációs értékének növeléséhez.

Feltehetően Martin Luther - 1600-ban költözött be a Defereggental-ba.
1684 decemberében, a protestánsoknak el kellett hagyniuk a völgyet. A gyerekek, akik 15 évnél fiatalabbak, nem engedték a szülőkkel, Ők továbbra is a völgyben tartottak és katolikus hitetre nevelték. Csaknem 620 felnőttnek kellett elhagynia a völgyet, akik 290 gyermeket hagytak maguk mögött. Sokakat közülük a szülők elraboltak. Végül a protestantizmus a völgyben kihalt, de csak a 18. század kezdetén.

A plébánia templom St. Vitus a 15. század kezdetén épült, amely a legrégebbi fennmaradt épület a közösségben. Azonban néhány nagyon régi, fából készült ház még áll, mint egy régi Futterhaus ház, melynek gerendáján 1502 évszám szerepel.

Külsõ hivatkozások:


Az oldalt megnézők hozzászólásai

www.kastlyok.hu  * Start  *