A vár a 11. század (1097 előtt) végén épült. A vár első említése 1209-ben történt. 1143-ben vásárolta meg a várat a Rendbeli Pfullendorf, de csak rövid ideig maradt a birtokukban. Néhány évvel később (1170-ben) az Pfalzgraf Hugó Tübingen (mint Hugh I. gróf Montfort) lett a birtokosa, majd 1523-től a Habsburgok birtokolták, akik a várat az osztrák kormányzó székhelyeként használták.
A 17. században elején bővítették a várat, 1647-ben a Harminc éves háborúban a svéd csapatok harc nélkül elfoglalták, és felrobbantották. A romok között remeték telepedtek meg és megépítették az első Remetelakot, 1670-tól a romok jelentőséget kaptak azáltal, hogy zarándokhely lett. 1723-ben szentelték fel a romos templomot, Szent György és Szent Gebhard tiszteletére, azóta Gebhardsberg néven ismert.
A templom 1791-ben leégett, de újjáépítették ugyanabban az évben a jelenlegi formájában. Szerzetes rendet feloszlatták. 1896/1897-ban a 900 éves évfordulója alkalmából egy müncheni festő (Fugel) a Szent Gebhard templomot lenyűgöző freskókkal díszítette. Legutolsó felújítása 1994/1995 évben volt.
1964-ben került kialakításra a várkastélyban a Vár Étterem, a jelenlegi formájában W. Braun és F. Menia tervezte. Bregenz felett a magas (598 méter) hegycsúcson található középkori Gebhardsberg várkastély, ahonnan fantasztikus kilátás nyilik a Bodeni-tóra, egészen aa Rajna-völgyéig el lehet látni jó időben.
Bodensee-Vorarlberg Tourismus http://www.bodensee-vorarlberg.com/ A-6900 Bregenz - Roman Road 2, 4 Bot T 0043 (0) 5574-43443 0043 (0) 5574-43443 F 0043 (0) 5574-43443-4 E-mail: service@bodensee-vorarlberg.com
Kirándulási célpontok Bregenz-el határos 4 országban: Appenzell (Svájc). A keletsvájci településből a nosztalgikus gőz-vonat Appenzell a kora reggeltől (5 óra), késő éjszakáig (23 óra) szállítja az utasokat.
Lindau-sziget (Németország). Álmos bajor város a Boden-tó partján. Elérhető hajóval, busszal, vonattal, biciklivel vagy autóval. A szűk utcákon sétálhatunk, megnézhetjük a Városháza épületét és a színes homlokzatokat és szeretettel várnak az éttermek sokaságai.
Friedrichshafenben (Németország). A leghosszabb sétány a See.Friedrichshafen séta a Lake Constance folyó partján. A gyönyörű táj, élénk kulturális élet, és a Bodeni-tó alapját képezik a nagy pihenésnek.
Meersburg (Németország). A Bódeni-tó partján megtekinthetjük a legromantikusabb tóparti óvárost, Meersburg-ot: régi vár fantasztikus kilátással a tóra, Új Kastély, várostornyok, piactér.
Salem (Németország). Salemben egy hatalmas kastély és körülötte épületegyüttes látható, amelyet egy szépen tervezett és ápolt park vesz körül. A kastélyban Tűzoltó Múzeum látható. A kastélyegyüttes épületeiben különböző mesterségekez űző cégek mutatják be tevékenységüket és portékájukat, így van norászat, aranyművesség, kovács, asztalos, cipész., stb. A park közepén van egy apátsági templom, amely egy kolostorral (iskola) van egybeépítve. Sajnos a templomban fényképezni tilos volt, pedig igazán szép gótikus belsőt láthattunk, hatalmas csarnok mérettekkel.
Birnau (Németország). A Bódeni tó partján fekszik, templomáról ismert, zarándokhelyként tartják számon. Meersburg (Németország). A Bodeni tó partján Konstanz kikötővárossal szemben fekszik. Meersburg sok mindent kínál: történelmi gyönyörű régi város, modern infrastruktúrát, vonzó üzleteket, országos rendezvényeket. A város fölé emelkedik Lake Constance, a "tengeri erőd".
Rajna-vízesés Schaffhausen-nél (Svájc). Európa legnagyobb vízesése. A szélessége 150 m és magassága 23 méter, átlagos vízhozama a Rajnának 700 köbméter víz másodpercenként.
Neuschwanstein Vár (Németország - Füssen). Lajos király Märchenschloss-t a 19. században építette (Ludwig II. király), ma egyike a leglátogatottabb várnak és kastélynak Európában. 1,3 millió ember látogatja évente, "királyi mesebeli vár ".
St. Gallen (Svájc). A város a Bódeni tótól 13 km-re fekszik. A kelet-svájci St. Gallen városában megelevenedik a történelem. A név visszanyúlik a kolostorba, Gallus szerzetes által alapított 612-ra. A városban egy séta a múltat visszaidéző varázsát.
Arbon (Svájc). Kikötőváros a Bódani tó partján.
Külsõ hivatkozások:
|