Az anyag összeállÃtásában társszerzÅ‘m volt: Nagy Zsolt Imre
Orosháza központjától 3 kilométerre, természetvédelmi területen, a Gyopáros-tó partján található GyopárosfürdÅ‘ "Az Alföld gyöngye"-ként ismert üdülÅ‘hely. A három tóból álló tórendszer 1869-tÅ‘l vált közismertté, mint gyógyhatású fürdÅ‘. A természetes alkálihidrogénkarbonátos vÃz különbözÅ‘ mozgásszervi , gyulladásos, reumatikus és Ãzületi bántalmak, nÅ‘gyógyászati panaszok gyógyÃtására ,valamint balesetek ,műtétek utáni rehabilitálásra alkalmas. A Gyógyászati Központ a gyógyvÃz gyógyerejére alapozva teljes körű szakorvosi ellátást, fiziko-, elektro- és balneoterápiás gyógykezeléseket biztosÃt.
Az EgészségmegÅ‘rzÅ‘ Központ rekreációs, relaxációs és frissÃtÅ‘ szolgáltatásokat nyújt vendégei számára. PezsgÅ‘fürdÅ‘, szauna, szolárium, vÃz alatti vÃzsugármasszás, valamint teljes és részleges testmasszás biztosÃtja a felüdülést a pihenni vágyóknak. Továbbá teniszpálya, strandröplabda pálya, csónakázási és vÃzibiciklizési lehetÅ‘ség áll a vendégek rendelkezésére.
GyópárosfürdÅ‘ jelképe az egykori vÃztorony, jelenleg Panoráma kilátó, ahonnan gyönyörű kilátás nyÃlik a tórendszerre. A vÃztorony az idÅ‘k folyamán többszörösen kiszolgálta rendeltetését, és a fürdÅ‘ egyedi megjelenésű jelképévé vált. Napjainkban, felújÃtott állapotban, de az eredeti formáját megÅ‘rizve, panoráma-kilátóként működik, kellemes látványt biztosÃtva a teljes tórendszerrÅ‘l és környékérÅ‘l az ide látogató vendégeknek és a fürdÅ‘zÅ‘knek. A kilátó, továbbá otthont ad, az orosházi Regionális Múzeum által berendezett, Gyopáros történetét bemutató múzeumnak, amely egészen az 1800-as évekig visszamenÅ‘leg, Ãrásos és tárgyi emlékekkel ismerteti a korabeli szokásokat, foglalkozásokat.
Külsõ hivatkozások:
|